Forum Autoparts

forum.autoparts.com.pl

Zimno

Zimno

Postautor: Danka » 25 sty 2012, 9:49

Odkąd zrobiło się zimno znowu nie trzyma temperatury mój Lanosik. W zeszłm roku wymieniałam chłodnicę i jakiś czujnik. Czyżby znowu czujnik? :?:
Danka

Re: Zimno

Postautor: lukasz » 26 sty 2012, 14:11

Tak jest to możliwe.
Gdy spotykamy się z przypadkiem niedogrzania silnika (wskazówka temperatury silnika nie podnosi się do polowy) może to oznaczać że czujnik temperatury jest uszkodzony. Powoduje to niedogrzewanie wnętrza samochodu podczas jazdy.

Drugim powodem niedogrzania silnika jest mała ilość płynu chłodzącego w układzie. (należy jak najszybciej skontrolować poziom płynu).

W przypadku gdy wskazówka temperatury silnika zatrzymuje się w połowie wskaźnika, a niedogrzewana jest kabina samochodu możemy wnioskować że grzejnik układu grzewczego został uszkodzony lub zmalał przepływ cieczy w tym układzie. Co powoduje mniejszą wydajność cieplną w kabinie. Należy zdemontować grzejnik układu grzewczego i poddać go kontroli szczelności oraz wydajności. Jeżeli układ będzie nieszczelny bądź wydajność będzie zbyt niska należy wymienić go na nowy.
lukasz

Postautor: roguwawa » 01 kwie 2012, 22:16

Danka pisze:Odkąd zrobiło się zimno znowu nie trzyma temperatury mój Lanosik. W zeszłm roku wymieniałam chłodnicę i jakiś czujnik. Czyżby znowu czujnik? :?:

Co ma czujnik do niedogrzania. czujnik tylko INFORUMUJE o temperaturze. Wymieniaj termostat i ciesz się z ciepła w aucie !!

Pozdrawiam
roguwawa

Postautor: lukasz » 17 kwie 2012, 10:42

Kiedy czujnik jest uszkodzony pokazuje błędne wskazania temperatury na zestawie (zawyża lub zaniża wskazania).
Kiedy termostat jest uszkodzony wskazania są poniżej normy i nie dogrzewane jest wnętrze samochodu.
Najczęściej w Lanosach i Leganzach pada termostat
lukasz

Wróć do Daewoo