Forum Autoparts

forum.autoparts.com.pl

Regulamin forum

Podstawowe informacje o naszym forum. Nowości, zmiany, komunikaty administratorów. Zasady korzystania i uczestniczenia w życiu forum.

Regulamin forum

Postautor: admin » 22 lis 2011, 12:58

-Informacje ogólne-

§1
Forum.autoparts.com.pl (zwane dalej Forum) jest częścią składową serwisu http://www.autoparts.com.pl

§2
Dostęp do Forum jest bezpłatny, jednak aby w pełni móc korzystać z jego funkcji, wymagana jest rejestracja (założenie konta) - wybranie własnego nicka oraz podanie poprawnego adresu e-mail.

- Po raz pierwszy na Forum-

§3
Zapoznaj się z FAQ Forum.

§4
Zaglądaj do działu Komunikaty - ważne informacje dotyczące Forum będą zamieszczane właśnie tam.

§5
Przed zadaniem pytania użyj funkcji szukaj.

§6
  • Pisz swoje pytania w odpowiednich działach - zwiększa to szansę na uzyskanie odpowiedzi.
  • Temat wiadomości powinien nawiązywać do treści - ułatwi to innym poszukiwania odpowiedzi.

§7
  • Pisz czytelnie. Używaj przecinków i kropek.
  • Korzystaj ze słownika ortograficznego, unikniesz pisania z błędami!
  • DUŻE LITERY oznaczają krzyk - nie nadużywaj ich!
  • Aby coś wyróżnić możesz użyć pogrubienia, podkreślenia lub kursywy - nie "wyróżniaj" tak całych postów!
  • Używanie różnych kolorów wbrew pozorom nie czyni tekstu czytelniejszym.
  • Nie cytuj całych postów w odpowiedzi, korzystaj z cytowania selektywnego (czyli wybranych fragmentów).
Posty naruszające powyższe zasady mogą zostać usunięte bez powiadomienia!

-Osoby odpowiedzialne za Forum-

§8
Za Forum odpowiedzialni są Moderatorzy (zwykli oraz Junior) i Administratorzy.

§9
Jeżeli masz kłopoty z Forum i nie możesz znaleźć rozwiązania w FAQ skontaktuj się z Moderatorem lub Administratorem. W miarę możliwości postarają Ci się pomóc. Pamiętaj zwrot "osoby odpowiedzialne za Forum" nie oznacza "osób posiadających wiedzy absolutnej o Fordach". Zamęczanie Moderatorów lub Administratorów problemami technicznymi nie jest mile widziane!

§10
Moderatorzy i Administratorzy mają zawsze rację w kwestii dotyczącej Forum. Postaraj się nie poddawać próbie ich wyrozumiałości i cierpliwości. To rzadko kończy się miło.

§11
Ubliżanie Moderatorom lub Administratorom skutkuje natychmiastowym zawieszeniem konta.

-Kilka istotnych zasad-

§12
Obrażanie kogokolwiek na Forum jest niedopuszczalne.

§13
Zabrania się używania słów potocznie uznawanych za wulgarne (przeklinania), bez względu na sposób ich zapisu (np. słowa z wykropkowaną częścią liter, przestawionymi literami, itp.).

§14
Zabrania się zamieszczania treści nawołujących do przemocy, o charakterze rasistowskim, szowinistycznym, pornograficznym oraz innych naruszających obowiązujące prawo (w tym dotyczących nielegalnego oprogramowania). Dotyczy to również zamieszczania odnośników do takich treści.

§15
Prośby o podanie kodu do radia, podawanie takich kodów lub oferowanie takiej usługi na Forum jest zabronione. Tematy o takiej zawartości mogą zostać zablokowane lub usunięte, a ich uczestnicy mogą otrzymać ostrzeżenia.

§16
Nadużywanie funkcji BBCode, a w szczególności wprowadzanie za ich pomocą w błąd innych użytkowników Forum, jest niedozwolone.

§17
Osoby nie reagujące na upomnienia, ustawicznie naruszające regulamin Forum, otrzymają ostrzeżenia, a w dalszej perspektywie może zostać im zablokowany dostęp do Forum.

§18
Forum nie służy wyłącznie do opisywania własnych kłopotów. Bycie monotematycznym na dłuższą metę staje się nudne.

§19
Nie nabijaj sobie poziomu wysyłając posty na prawo i lewo, często bez większego związku z tematem. Posty nic nie wnoszące do tematu mogą zostać usunięte, przeniesione lub połączone w większą całość.

§20
Nie denerwuj się, jeśli odpowiedzi na swoje pytanie nie otrzymasz od razu. Nie każdy codziennie korzysta z Internetu. Jeśli odpowiedzi nie ma przez dłuższy czas (kilka dni), dopisz coś w swoim temacie, żeby przypomnieć o nim.

§21
Jeżeli kilka minut po wysłaniu posta chcesz jeszcze coś w nim dopisać, użyj funkcji 'edytuj'. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi ostrzeżeniem.

§22
Nie dubluj tematów, tylko pisz w odpowiednim dziale. Zbędne posty zostaną usunięte. Notoryczne powielanie tych samych tematów (lub merytorycznie podobnych) będzie skutkowało ostrzeżeniami.

§23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona. Za reklamę uważa się prezentację oferty towarów i/lub usług i zachęcanie do skorzystania z nich. Zainteresowanych tą formą prosimy o kontakt. Za reklamę nie uważa się podawania odpowiednich danych (nazwa, adres, telefon) na prośbę innej osoby.

§24
Ogłoszenia zamieszczaj w odpowiednim dziale lub na specjalnie do tego stworzonej giełdzie. Umieszczanie ogłoszeń w innych działach będzie skutkowało ostrzeżeniami!

§25
Zabrania się zamieszczania w postach odnośników (linków) z opisem wprowadzającym w błąd czytającego. W szczególności chodzi tu o linki do wszelkiego rodzaju gier on-line, gdzie kliknięcie w odnośnik spowoduje określone korzyści dla zamieszczającej go osoby. Wszelkie takie posty będą usuwane, a autorzy otrzymają ostrzeżenia.

§26
Moderatorzy i Administratorzy mają prawo do przesuwania tematów do innego działu, a także ich dzielenia, blokowania i kasowania bez informowania o tym fakcie.

§27
Moderatorzy i Administratorzy mogą modyfikować lub usuwać avatary, podpisy lub załączniki do postów, w szczególności gdy w ich ocenie powodować mogą one konflikty z innymi użytkownikami, naruszają prywatność, godzą w dobre imię osób lub instytucji, nawołują do przemocy czy zachęcają do łamania prawa.

§28
Konta osób, które zarejestrowały się, ale nigdy nie zalogowały na Forum, zostaną usunięte po upływie 7 dni od daty rejestracji.

§29
Konta osób, które nie napisały żadnego postu i jednocześnie nie logowały się na Forum w ciągu ostatnich 6 miesięcy, będą automatycznie kasowane.

§30
Otrzymanie trzech ostrzeżeń wiąże się z odebraniem możliwości pisania na Forum. Każde następne ostrzeżenie to całkowity zakaz wstępu (tzw. ban).

§31
Ostrzeżenia są cofane wyłącznie na prośbę zainteresowanego, po spełnieniu określonych warunków.

-Informacje końcowe-

§32
Rejestracja i korzystanie z Forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu bez zastrzeżeń. Jeżeli nie akceptujesz regulaminu nie rejestruj się lub poproś administratora o skasowanie Twojego konta.

§33
Treść aktualnego Regulaminu Forum znajduje się zawsze na Forum.

§34
Forum.autoparts.com.pl zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania.

Z poważaniem
Administrator
admin
Administrator
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2011, 10:03

Wróć do Komunikaty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron