Forum Autoparts

forum.autoparts.com.pl

na co mam zwrócić uwagę

na co mam zwrócić uwagę

Postautor: lukasz » 22 lis 2011, 13:14

Witam
Jestem w trakcje zakupu samochodu Daewoo Lanos.
To będzie mój pierwszy samochód i nie wiem na co zwracać uwagę.
Czy ktoś morze mi poradzić co powinienem zrobić by nie kupić strasznie rozbitego samochodu lub zdezelowanego.
Dziękuje za pomoc. ;)
lukasz

Re: na co mam zwrócić uwagę

Postautor: lukas122 » 22 lis 2011, 13:24

Siemasz
Kupiłem ostatnio matiza całkiem ok.
Polecił mi pracownik Autoparts by podjechać do nich.
Zapłaciłem 50 zł i Panowie z SKP sprawdzili mi: zawias, amorki, siły hamowania tył + przód + ręczny, dodatkowo sprawdzili grubość lakieru, spaliny, wyszło OK.
Moim zdaniem jeżeli nie masz kogoś kto może pomóc ci sprawdzić samochód przed kupnem to skorzystaj z usług SKP lub stacji serwisowej.
Pozdro
lukas122

Re: na co mam zwrócić uwagę

Postautor: lukasz » 03 kwie 2012, 10:50

Przy zakupie Daewoo Lanosa zwróć uwagę na:
1. wycieki oleju na silniku - uwaga na łączenie pomiędzy głowicą a blokiem koszt naprawy może być znaczący.
2. Stuki na wysokości deski rozdzielczej - jeżeli podczas jazdy słyszymy dziwny stuk może być uszkodzona maglownica - koszt naprawy może być znaczący
3. Uwaga na progi - często zdarza się że w modelach powyżej 10 roku sypią się progi i to znacząco - szczególnie zwróć uwagę jeżeli jest położony baranek (czarna farba o nierównej strukturze) możliwe że było coś robione (postukaj w próg jeżeli wydaje niemetaliczny dźwięk zbadaj go dokładnie lub poproś o radę fachowca, spotkałem się że przed sprzedażą wypełniają progi pianką monterską)
4. Standardowa grubość lakieru około 100 jeżeli różnica na jakimś elemencie znacząco odstaje około 20% samochód był lakierowany, powyżej 200 było robione coś grubszego, powyżej 500 uważaj poważny dzwon.
5. Przy zakupie warto poprosić o faktury z wykonywanych napraw dobrze jak ma zrobiony rozrząd w lanosach robimy wymiany co 60 tyś. uwaga silnik kolizyjny.
6. Przewody hamulcowe - sprawdź w jakim są stanie (korozja) przednie, tylne i wiązka główna - spory koszt naprawy
lukasz

Wróć do Kupujemy samochód