Forum Autoparts

forum.autoparts.com.pl

Ford focus wibracja pedału sprzęgła

Ford focus wibracja pedału sprzęgła

Postautor: lukas122 » 17 sty 2012, 15:14

Witam
Mam forda focus 1,8 2006 rok.
Po wymianie sprzęgła w warsztacie Nor auto samochód dziwnie się zachowuje podczas ruszania -szarpie- poza tym wibruje pedał sprzęgła. Panowie z serwisu stwierdzili że jest wszystko OK. Ale wiem że wcześniej tego nie było. Podpowiedzcie co mogę zrobić.
lukas122

Re: Ford focus wibracja pedału sprzęgła

Postautor: lukas122 » 17 sty 2012, 15:27

jest kilka możliwości
Albo została zamontowana nieprawidłowo skrzynia (źle założone tuleje naprowadzające) co powoduje prze koszenie skrzyni.
Lub zamontowane sprzęgło jest uszkodzone (gdy koło zamachowe spadnie i się odkształci następuje bicie i występuje podobna usterka)
Może być uszkodzone także koło dwu masowe . Jeżeli warsztat wymienił samą tarcze z dociskiem a nie zwrócił uwagi na luz na kole dwu masowym będzie podobna usterka stym że nie powinno rzucać silnikiem.
Jeżeli było wymienione kompletne sprzęgło czyli z kołem dwu masowym należy się zapytać warsztat czy był to zamiennik zamieniający dwu masę na koło zwykłe (mam skodę i miałem taki problem ponieważ kupiłem właśnie takie sprzęgło aby zaoszczędzić 1000 zł na częściach w sumie dołożyłem kolejnego tysiaka)
lukas122

Wróć do Ford